Biz Sizi Arayalım!
EMLAK ARIYORUM!
MÜŞTERİ ARIYORUM!
Bizi takip edin!Bizi takip edin!
E-Bültenimize üye olun!
Bodrum

Satınalma Rehberi

Emlak Satınalma İşlemleri

Emlak alım işlemi çok zor bir işlem değildir. Hatta bir çok Avrupa ülkesinden daha kolay hale getirilmiştir. Türk vatandaşı olan kişiler nüfus cüzdanı ve fotoğrafıyla tapuyu en geç 2 iş günü içinde alabilirler. Tapu'da gerekli belgeler için tıklayınız.

Yabancılar veya Türk vatandaşlığından çıkmış kişiler

Türkiye’de askeri arazi yakınında olmadığı sürece bina ve arazi gibi emlak alımını kendi isimleri üzerine yapabilirler. Satış anında yine paralarını ülke dışına transfer edebilirler. Tapular Türkçe olarak alıcıya verilir. Tapu alınabilecek tek yer Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’dür. Başka hiç bir kuruluş, resmi kurum, noter veya kişi tapu veremez.

Türk Vatandaşı olmayan kişiler için adım adım emlak alımı


Alıcı ve satıcı taraflar Estateinwest'in hazırladığı bir sözleşmeyi imzalarlar. Bu sözleşmede gayrimenkulün anlaşılan satış bedeli, ödeme tarihleri, teslim tarihi, her iki tarafın hakları ve anlaşmaya varılan özel şartlar bulunur. Gayrimenkul almaya karar verdiğinizde atacağınız ilk adım Türkiye’de bankada bir hesap açtırmak olacaktır. Estateinwest olarak bu konuda seve seve yardımcı oluruz. Bu adımdan sonra alıcı Estateinwest personeline aşağıda yazılı işlemleri yapmak için bir vekaletname verir.
  • Vergi numarası almak için
  • Tapu alımı vekaleti veren kişi adına yapmak için Tapu ve Kadastro genel Müdürlüğü'ne başvuru
  • Ege Ordu Komutanlığı'nın olur yazısı için gerekli belge ve haritaların teminine (Yabancılar ve Türk vatadaşlığından çıkmış olanlar için yapılır. Bu işlem yaklaşık olarak 2 ay sürer. Tüm formaliteler Estateinwest tarafından ücretsiz takip edilir. )
  • Eğer yoksa dairenin veya evin Ferdi İskanını almaya
  • Elektrik, su ve telefon aboneliklerini almaya
  • Belediye beyanı yapmaya ve vergilerini ödemeye (emlak alım masraflarına bakınız)
  • Ege Ordu Komutanlığı olur raporunun gelmesiyle tapu devrini vekaleti veren kişi adına yapılması 
Alıcı vekaleti verdikten sonra tüm işlemleri en geç 3 ay içinde sonuçlandırmak Estateinwest garantisi altındadır.
 

Anasayfa